Şebnem Bolkan

Şebnem Bolkan Kimdir ?

ŞEBNEM BOLKAN KİMDİR?
Yazar | Mentor-Koç | Eğitmen | Konuşmacı

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya bölümü mezuniyetini takiben kurumsal hayata geçti. On yedi yıllık Anadolu Efes ve global AB-Inbev, SABMiller disiplinlerinde çalıştığı kurumsal serüveninde, birçok ulusal ve uluslararası markanın yaratım ve yönetimi sürecinde yer aldı.
Lider rollerinin beraberinde kurum içi girişimcilik, koçluk rolleri ile de çok sayıda kurum içi liderin yetişmesinde de aktif rol oynadı.
Bilimsel altyapısı ve insan varlığına olan merakı ile 2015 yılından itibaren kariyerine “Profesyonel koç, eğitimci, yazar ve içerik üreticisi” olarak devam eden Şebnem Bolkan, kuantum ve nörobilim temelli kişisel dönüşüm ve markalaşma uzmanlığını danışmanlıklar, eğitimler, seminerler, dijital yayınlar ve yazdığı kitaplar aracılığıyla paylaşmakta.
Amaç ve tutku odaklı liderlik ve kişisel markalaşma konusunda iş dünyasına ve profesyonellerine yol haritası sunan “Tutku İçindeki Süper Güç” adında çok satan bir kitabı ve pozitif zihin yapılanmasının yöntemlerini paylaştığı “Eyvah, Evren Beni Dinliyor” adında bir de romanı mevcut.
Liderlik, yaratıcılık, başarı, kuantum temelli duygusal programlama, nörobilim temelli zihinsel dönüşüm konularında koçluk, mentorluk, eğitim ve topluluk önünde konuşma hizmetleri sunan Şebnem Bolkan evli olup İstanbul ve Chicago merkezli çalışmakta.

• Daha fazla bilgi için: https://linktr.ee/sebnembolkan

Kariyeri

Şebnem Bolkan, FMCG alanında, 17 yıllık pazarlama ve satış deneyimine sahiptir. Kurumsal kariyerinde, yeni marka ve kategori yaratımı, premiumlaşma konularında lider rolleri olurken, önde gelen dünya şirketlerine ait global portföylerin Türkiye lansmanlarını gerçekleştirmiştir.

 Profesyonel iş yaşamından edindiği deneyimi, CTI Co-Active koçluk, Optimum Denge modeli, Milton Erickson Enstitüsü NLP, Kuantum bütünsel düşünce eğitimleri ile de destekleyerek “Brand Tailoring Marka Danışmanlık” şirketini kuran Şebnem Bolkan, girişimciler, profesyoneller ve kendi yaşamının lideri olmak isteyen bireylere marka danışmanlık hizmeti vermektedir.

“Yaşam bir enerjidir ve asla yok olmaz ancak dönüşür, neye dönüştüğü bize bağlıdır” temel felsefesidir.

Bu inançla, ilhamın yakıtı olan tutku enerjisi, kendisinin de tutkusu olmuştur. Yaşam enerjisinin ortaya çıkışını ve ilhama dönüştüğünü görmek üzere bireyler, takımlar ve markalar ile çalışmaya başlamasıyla birlikte hakları kendine ait olan Passion Project modeli ortaya çıkmıştır.

Passion Project ile bireylerle olduğu kadar, kurumlarla da danışmanlık çalışmaları sunan Şebnem Bolkan, aynı zamanda liderlere ve ekiplere karmaşık iş konuları karşısında, yaratıcılıkları ile işlerinde dönüşüm gerçekleştirmelerine imkan veren danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.

Eğitimleri

Gelişiminin bazı temel taşları

 • “Eyvah! Evren Beni Dinliyor” romanının yayınlanması /2021
 • “İste Olur ” Atölye grubunun başlaması /2020
 • “Tutku İçindeki Süper Güç” kitabının yayınlanması /2020
 • Erickson “Takımlara Koçluk” – Erickson International /2016
 • Optimum Denge Modeli – ODM / 2015-16
 • ICG Global & Türkiye / ACC- 2016
 • “Passion Project” Atölye grubunun başlaması/2016
 • ICF Global & Türkiye / ACC- 2016
 • Erickson “Takımlara Koçluk” – Erickson International /2016
 • Optimum Denge Modeli – ODM / 2015-16
 • 4 Quadrant Quantum Thinking – Erickson International / 2015
 •  4 Quadrant Quantum Thinking – Erickson International / 2015
 • Erickson “NLP-Neuro Linguistic Programing Practitioner”-Erickson International / 2015
 • Leadership Program – Linkage /2014-15
 •  Coaches Training Institute – CTI Coaching Program /2014-15
 • Erickson “NLP-Neuro Linguistic Programing Practitioner”-Erickson International / 2015
 • Leadership Program – Linkage /2014-15
 • Coaches Training Institute – CTI Coaching Program /2014-15
 • Anadolu Efes /1998-2015
 • Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya
 • Senaryo Yazımı / Kraft Atölye – Kerem Deren
 • Outlook 32 /2014
 • Senaryo Yazımı / Kraft Atölye – Kerem Deren
 • Outlook 32 /2014
 • Anadolu Efes /1998-2015
 • Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya
Eğitim / Seminer

Hep tutkulu olmaktan, tutkulu yaşamaktan bahsettik, tutkularımızı merak ettik ancak tutkularımızı yaşamaktan çoğu zaman korktuk, korkutulduk.

Halbuki dünyayı tutkulu insanlar, markalar, girişimler değiştirdi…
Markaları tutkulu insanlar yarattı.
Kurumları tutkulu çalışanlar büyüttü.
Şirketleri tutkulu liderler ileriye taşıdı.

Peki tutku hakkında ne biliyoruz? Tutkunuzu tanıyor musunuz? Tutkunuzun gücünün farkında mısınız?
İlham veren örneklerle zenginleştirilen, interaktif bu konuşmayla, tutkuyla ilgili farkındalık yaratırken, tutkunun dönüştürme gücü ve nasıl aktive edileceğinin cevapları bulunuyor.
Bu konuşma 60 dakika ile 3 saat arasında planlanabilmektedir. 

Talep edilirse, workshop ile de zenginleştirilebilmektedir.

PASSION PROJECT nedir?

Passion Project ilham verici marka ve lider yaratmak için kullanılan tescilli bir markalaşma modelidir. Tarihteki her ilham veren marka, girişim ve liderin olduğu gibi, günümüz lider ve girişimlerin de tutkularının keşfinden yola çıkarak markalaşmalarına hizmet eden hızlı ve etkili bir modeldir. Somut çıktıları vardır ve çıktıları sürdürülebilirliğe hizmet eder. Passion Project deneyimi ile birlikte, çalışma alanında, anlamı olan, heyecan duyulan yeni ve değerli bir yol açılır.

Passion Project öncelikle insan ile çalışmaya başlar:

Passion Project ile, katılımcıların her sabah enerjik ve amaçlı uyanarak başlayacakları bir yaşamın temelleri atılır. Yapmaktan zevk aldıkları, onlar için kolay olan, amaçlarına ve dünyaya hizmet eden, severek yaptıkları İKİGAİ’lerini yani TUTKU duydukları yeni yollarını keşfeder ve onu yaşamak için gerekli tüm hazırlıkları tamamlar. Tutkularını bulundukları yerin amacı birleştirebilir ve böylece ilham verecek potansiyellerini seçtikleri her ortamda ortaya çıkararak, tekrar ışıldamaya başlamaları sağlanır.

Passion Project, tutkuları keşfeder görünür yapar, ilham veren marka ve liderlere dönüştürür:

Çalışma alanına anlam ve tutkuyu getirmek Passion Project ile mümkün olur. Tutkunun keşfedilmesi ile yaratıcı, girişimci, gelişen taraf harekete geçirilir. Passion Project iş planı ve uygulamaları ile de yapılandırılarak “Tutku Proje ve Markaları” yani Passion Project’ler hayata geçirilir.

Passion Project, tescilli bir modül olup; marka yaratımı ve iş planı oluşturma süreçleri, NLP, Co-Active Coaching, Kuantum Düşünme Teknikleri, İkigai ve tescilli yurt dışı kaynaklardan beslenerek oluşturulmuş sentez bir uygulamadır. Başarısı, akademik ve kurumsal olarak kanıtlanmıştır.

PASSION PROJECT Kimler İçin?

PASSION PROJECT online görüşmelere, kendini keşfetmek, tutkulu hissedeceği kariyer yolunu belirlemek, girişimci olmak, kariyerinde atılım yapmak veya kariyer değişikliği yapmak isteyenler katılabilirler.

Kariyerini daha fazla anlam ve tutku ile yaşamak isteyenler
Yaşam amacını ve tutkusunu merak edip kendi marka kimliğini yeniden yaratmak isteyenler.
Mevcut işinde veya girişiminde tıkanıklık yaşayan, bu tıkanıklığı aşarak tutku duydukları alanı/İKİGAİ’lerini keşfederek ilerlemek isteyenler
Tutkusunu bilen ancak ilerleyemeyenler, geleceği görmek ve yaşamak isteyenler
Üniversite mezuniyetine hazırlanan, kariyer, meslek ve şirket seçimlerini gerçekleştirmeden önce, neyi aradığı konusunda tam bir netlik kazanmak, tutkusuna göre seçim yapmak isteyenler
Görüşme süresi 60 dakikadır ve minimum 6 görüşme önerilir. Lütfen randevu için yukarıda yer alan Görüşme Randevusu sekmesine giriş yapınız.