PASSION PROJECT for BRAND

“Bu basit cümle – “tutkusu olan insanlar dünyayı değiştirebilir” – girişimci başarısının sırrıdır.

Tutku her şeydir. Tutkunuzun peşinden gitmek, tüm girişimcilerin karşılaştığı tersliklerin üstesinden gelmelerinin sırrıdır ve vizyonunuzu sorgulayacak kaçınılmaz tüm muhaliflere karşı direnç geliştirir. Ayrıca başarılı bir iletişim için de temel bir içeriktir. Eğer siz fikirleriniz hakkında tutkulu değilseniz, kimse olmayacaktır.

Başarılı girişimciler fazlasıyla tutkuludurama bu illa ürün için değildir. Görevleri için tutkuludurlar. Ürünlerinin veya hizmetlerinin müşterilerinin hayatları için olan anlamı için tutkuludurlar. Dünyayı değiştirmek ve kurulu düzeni bozmak için tutkuludurlar. Tutkunuzu takip edin ve fark yaratın.”

Bu makale entrepreneur.com’da Carmine Gallo tarafından 2015’te yayınlanan yazının çevirisinden alıntılanmıştır.

Şirketlerin başarısı ve sürdürülebilirliği, kurucularının ve yöneticilerinin tutkularının tanımlanabilir olmasından ve ilham veren bir vizyona dönüşmesinden geçiyor. Tutkusu görünür olmuş bir şirkette, ilham veren bir gelecek vizyonu tanımlanabilir. Çalışanlar, bu vizyonun içinde kendilerinin ne yapacağını görür ve bilirler. Tutkuları, şirketin tutkusu ile bağ kurar.  Tutkusu yapılanmış bir şirketin çalışanlarında, yenilikçilik ve girişimcilik ateşlenir. Şirket top yekün, tutkulu olduğu alanda hem kendini hem de ekosistemini ilerletir ve geliştirir. Şirketin içinde ve dışında kullanılan tüm hikayeler bu tutku çevresinde örülür ve hikayeler gerçektir, kalbe dokunur ve her biri efsaneye dönüşür.

PASSION PROJECT for BRAND modülleri ile, şirketi hedef kitlenin kalbine taşıyacak hikayeleri, yeniliği, gelişimi, ürünleri bu şekilde hayata geçirmek şirketi ve markayı “tutku markası” yapmak mümkün olur.